Filmoterapia z Inspirą
Zapraszamy na spotkania grup dyskusyjnych w ramach Filmoterapii z Inspirą.
Kino to nie tylko świetna rozrywka, ale też narzędzie, dzięki któremu możemy zajrzeć wgłąb siebie, w swoje emocje, myśli, przekonania i bariery. To często bardziej lub mniej złożone metafory nas samych, innych ludzi, naszych relacji z innymi, wizji kierunku rozwoju świata. Często w tych symbolicznych obrazach możemy rozpoznać mechanizmy, które nami kierują, odnaleźć siebie w bohaterach, których widzimy na ekranie i dzięki temu uporządkować swoje emocje czy reakcje na to, co nas spotyka.
W ramach naszych spotkań proponujemy wspólną rozmowę po seansie – podzielenie się swoimi odczuciami i refleksjami, pogłębione spojrzenie na film. Spróbujemy wspólnie poszukać odpowiedzi na pytania, które mogą się pojawić w trakcie oglądania filmu, wątpliwości, bądź które wywołują silne, trudne emocje.
To będzie bezpieczna przestrzeń, w której każdy będzie mógł się wypowiedzieć, podzielić swoją interpretacją i posłuchać spostrzeżeń innych.
A zapewniamy – może to być niezwykle bogate doświadczenie.
Repertuar - październik 2024
04.10.2024 – „Nigdy w życiu”
11.10.2024 – „Tatami”
15.10.2024 – „Jutro będzie nasze”
22.10.2024 „Sweat”
Repertuar - listopad 2024
08.11.2024 – „Magia Podlasia-Szeptuchy”
10.11.2024 – „Drużyna AA”
18.11.2024 – „Armand”
22.11.2024 – „Opętanie”
Repertuar - grudzień 2024
06.12.2024 – Sezony
19.12.2024 – Noce i dnie
Kadra
Psycholog, Coach, Trener biznesu. Certyfikowany konsultant MTQ-48 – narzędzia do badania odporności psychicznej. Facylitator PSYCH-K ® – metody prostego i szybkiego zaszczepiania w sobie konstruktywnych przekonań, które budują w nas poczucie spokoju i wewnętrznej harmonii. Fascynatka holistycznego podejścia do zdrowia, dobrostanu i dobrego samopoczucia. W swojej pracy łączy psychologię z neuropsychologią, psychobiologią, dietetyką i pracą z ciałem.
Wspiera osoby indywidualne i organizacje w zakresie efektywnego wykorzystywania swojego potencjału, kształtowania umiejętności psychospołecznych, zarządzania procesem rozwojowym i edukacyjnym. Założycielka Fundacji.
absolwentka Filmoznawstwa i wiedzy o nowych mediach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2021 roku dziennikarka Radia Lublin, gdzie można usłyszeć ją w autorskich felietonach filmowych „Iga Movie” i w audycjach „W kinie w Lublinie” i „Mniej/więcej”
Absolwentka kursu i praktyk MBSR (ang. Mindfulness-Based Stress Reduction – Program redukcji stresu poprzez medytację i uważność). Mindfulness praktykuje od ponad 4 lat. Studentka i pasjonatka psychologii (na Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie). Należy do Koła Naukowego „HumanUp” oraz Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego, gdzie wraz z zespołem tworzy i prowadzi akcje psychoedukacyjne, dzieli się swoją wiedzą, zgłębia tajniki pracy psychologa. Prywatnie kociara, miłośniczka kawy, jazzu, książek i jogi, a także Mama dwójki wspaniałych istot, które pomogły jej w mistrzowskim treningu uważności na co dzień.
Zapisy
Osoby chętne kupują we własnym zakresie bilety w kasie kina lub poprzez stronę KINA CSK
Udział w grupie dyskusyjnej jest bezpłatny.
Jeśli ktoś już widział wcześniej film, a chciałby wziąć udział w dyskusji – zapraszamy! Można przyjść na spotkanie po zakończeniu filmu.